Cicabarát rendelés
OTTHONI ELŐKÉSZÜLETEK
Megfelelő hordozót kell választani: legyen tágas, biztonságos, műanyag hordozó, aminek könnyen levehető a teteje(a macska benne maradhasson a a vizsgálat idejére)
Hogyan szoktassuk hozzá?
- legyen mindig elől
- nyugodt helyre kell tenni, ahol szeret lenni a cica
- ajtaját le kell venni
- puha párnát vagy saját pólót (érzik rajta a gazdi szagát) kell tenni az aljába
- etessük a hordozóban
Ezekkel a módszerekkel elérhetjük azt, hogy a cica biztonságban érezze magát a hordozóban, így az úton és a rendelőben is nyugodtabban fog viselkedni.
3. VIZSGÁLAT
A vizsgáló asztalt mindig feliway spray-jel befújt puha takaróval fedjük le, hogy ne csúszkáljanak.
Vizsgálat során kerüljük a hirtelen mozdulatokat, a stresszel és fájdalommal járó, jól ismert grabanc fogást. Ezért ha nagyon félős a cica, akkor a gyengédebb lefogási technikát alkalmazzuk, amikor az otthonról hozott takaróval, vagy a rendelői (feliwy-jel befújt, puha) takaróba csomagoljuk be, egyfajta cica burritot készítve.
Mindig a kevésbé stresszes beavatkozással kezdjük és szépen lassan haladunk, ahogy a cica oldódik.
4. MACSKA JELZÉSEI
Előfordul, hogy a már korábbi rossz élményei alapján, a szorongás/félelem tüneteit mutatja erőfeszítésünk ellenére, ilyenkor új időpontot adunk a vizsgálatra és az otthonra adott nyugtatóval jönnek vissza.
A rózsavölgyi rendelő csapatának nagyon fontos , hogy a rendelőnkben eltöltött idő a lehető legkevésbé legyen kellemetlen puha barátaink (és gazdáik) számára. Ezt már a rendelőbe érkezéskor alkalmazzuk
MACSKA VIZSGÁLAT BARÁTSÁGOS MÓDON
1. MEGÉRKEZÉS A RENDELŐBE
A macskabarát vizsgálat során, mindig időpontra érkeznek hozzánk betegeink, hogy a váróban ne legyen egyszerre több cica és ne legyen egyáltalán kutyus. Ha előbb érkeznek, nem váratjuk őket, ezzel is csökkentjük a vizit során fellépő stresszt. Ha valamiért még is várni kell, akkor feromonos sprayel (Feliway) befújt takaróval letakarjuk a hordozót, hogy amíg várnak megnyugodjon a cica.
A hordozót mindig a vizsgáló asztalra tesszük, és amíg felvesszük a kórelőzményt addig a cica ismerkedhet az új környezettel.
2. BEMUTATKOZÁS
Mindig a nevükön, nyugodt testbeszéddel és hangon üdvözöljük őket.
A hordozóból játékkal vagy jutalomfalattal csalogatjuk ki a cicákat, semmiképp sem erőltetjük a kivételt. Ha nem szeretné elhagyni a biztonságos környezetet, akkor a hordozó tetejének levételével kezdjük meg a vizsgálatot.